Skip to main content

Folie ochronne stosujemy coraz chętniej – szczególnie w zabezpieczaniu karoserii samochodowej. Stanowią świetną ochronę przed powstawaniem nowych zarysowań, zarazem podnosząc walory wizualne danego pojazdu. Wbrew pozorom folie PPF można stosować także na innych elementach samochodu, w tym także na jego zderzakach. Jest to coraz częściej wybierana usługa, która zapewnia im doskonały wygląd, przeciwdziałając defektom estetycznym oraz niszczeniu materiału. W tym artykule przyglądamy się z bliska tematyce zabezpieczania zderzaka za pomocą folii PPF. Podpowiadamy jakie główne korzyści wynikają z jej zastosowania oraz kiedy jej wybór będzie trafiony.

Folia ppf na zderzaku

 

Funkcje folii PPF w zabezpieczaniu zderzaka

Folia ochronna PPF stanowi przede wszystkim skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz defektami, które mogłyby wywołać. Zderzaki są tym elementem w konstrukcji samochodu, który w największym stopniu narażony jest na stłuczki, zarysowania, draśnięcia oraz odpryski powstające w czasie jazdy. Folia PPF ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie gładkiej powierzchni zderzaków oraz zachowanie jej w stanie niezmienionym przez długi czas.

Tym samym folia PPF jest świetnym i skutecznym sposobem na przedłużenie młodości zderzaków i zachowanie ich oryginalnego wyglądu w atrakcyjnym stanie. Co nie mniej ważne, folia ochronna stanowi zabezpieczenie przed oddziaływaniami środowiskowymi, które mogłyby uszkodzić powierzchnię prowadząc do degradacji struktury materiału. Folia stanowi barierę przed wilgocią, środkami czyszczącymi, opadami atmosferycznymi, zabrudzeniami oraz promieniowaniem słonecznym. Dzięki niej, nawet wiele lat po intensywnym użytkowaniu, zderzak zachowuje atrakcyjny wygląd i gładką powierzchnię.

 

Samoregeneracja uszkodzonej powierzchni

Folia PPF stanowi skuteczne zabezpieczenie także z uwagi na jej zdolność do samoregeneracji, to znaczy wypełniania wszelkich powstałych na jej powierzchni zarysowań, zadrapań oraz innych braków. Nawet najmniejsze, niewidoczne gołym okiem rysy zostaną samoczynnie wypełnione. Jest to duże ułatwienie dla wszystkich osób, którym zależy na zachowaniu wyglądu samochodu w stanie nienagannym. Dzięki folii PPF, zarysowania nie tylko nie będą pogłębiać się w przyszłości, ale znikną z powierzchni, przywracając jej doskonały stan.

 

Czyszczenie zderzaka z folią PPF

Oczyszczenie zderzaka pokrytego folią PPF jest proste i szybkie. Wystarczy w tym celu posłużyć się ciepłą wodą, którą rozprowadzamy na powierzchni zderzaka. Następnie przeprowadzamy mycie, korzystając z takich materiałów chłonnych jak mikrofibra lub delikatna gąbka. Warto zrezygnować z szorowania, skrobania oraz unikać wykorzystania narzędzi o twardej powierzchni, które mogłyby uszkodzić folię PPF.

W czasie czyszczenia warto stosować szampony o łagodnym składzie, które zagwarantują oczyszczenie folii, ale nie uszkodzą jej powierzchni. Sklepy samochodowe oferują dedykowane do tego typu folii szampony.

Translate »