Skip to main content

Decyzja dotycząca sprzedaży samochodu podyktowana jest nierzadko wieloma czynnikami. Jednym z najczęściej wymienianych jest po prostu chęć wymiany auta na nowsze. Dlatego też, zmiana samochodu wiąże się z pewną nadpłatą ze strony sprzedającego. Czy warto więc inwestować jeszcze w przygotowanie pojazdu do sprzedaży? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Tak. A dlaczego?

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Niegdyś przed sprzedażą samochodu, wystarczyło jedynie go dokładnie umyć i odkurzyć. Jednak współczesny rynek motoryzacyjny znacznie różni się od tego sprzed kilku lat, dlatego też zmieniło się również podejście kupujących. Podobnie jak w przypadku kupowania, np. mieszkania, tak również omawiając kwestie sprzedaży auta – najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Gdy potencjalny klient widzi, że na lakierze widoczne są zarysowania, a na tapicerce widnieją choćby lekkie zanieczyszczenia – daje mu to szerokie pole do negocjacji. Sprzedawcy pojazdów powinni zrobić więc wszystko, by kupujący nie miał takich możliwości.

Wizerunek czystego i odświeżonego wnętrza auta sprawia, że w oczach kupującego postrzegane jest jako zadbane. Przygotowanie samochodu do sprzedaży w profesjonalnej firmie detailingowej obejmuje najczęściej mycie detailingowe, pranie tapicerek i dywaników, czyszczenie elementów plastikowych, skórzanych czy materiałowych, a także odświeżenie lakieru, usuwanie lub maskowanie rys i aplikację wosku. W wielu miejscach wykonać można również sesję zdjęciową pojazdu.

Łącząc to wszystko, potencjalny klient otrzymuje “nowy” samochód, który wyróżnia się wysokimi walorami estetycznymi. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że pojazd przypadnie mu do gustu i spełni oczekiwania. Przygotowanie pojazdu do sprzedaży to inwestycja, która bez wątpienia się opłaca. Nie tylko podwyższa szanse na sprzedaż, lecz również podnosi wartość rynkową auta, dzięki czemu sprzedający jest w stanie uzyskać wyższą kwotę. Zdecydowanie łatwiej jest sprzedać samochód, który zadbany jest nie tylko na zewnątrz, ale także i wewnątrz.

Translate »