Skip to main content

To pytanie pojawia się wśród kierowców najczęściej po powrocie z wakacyjnych wyjazdów czy pokonaniu długiej trasy. Na przedniej części karoserii zauważyć można mnóstwo owadów. Nie da się ukryć, że oblepiające karoserię insekty są mało estetyczne. Warto tutaj zaznaczyć, że jest to nie tylko problem wizualny. Pozostałości owadów niszczą także powłokę lakierniczą, na co szczególnie narażone są samochody nowe, bowiem tutaj warstwa lakieru jest cienka. A pozbycie się ich wcale nie jest tak proste jak się wydaje.

Chcąc oczyścić karoserię z nieestetycznych pozostałości insektów większość kierowców udaje się na myjnię samochodową – automatyczną lub samoobsługową. Jednak automatyczne myjnie, które wykorzystują szczotki i lekkie środki pielęgnujące nie poradzą sobie z takimi zanieczyszczeniami. Dodatkowo, wszelkie drobinki piasku pozostałe w szczotkach działają tutaj na lakier jak papier ścierny. Podobnie w przypadku myjni samoobsługowych. I choć tutaj można lepiej poradzić sobie z zabrudzeniami, tak nieumiejętne posługiwanie się opryskiwaczem także może uszkodzić lakier.

Wielu kierowców próbuje samodzielnie usuwać pozostałości owadów z karoserii przy pomocy specjalnych środków. Większość z nich przy okazji zmycia owadów, zmywa również warstwę wosku. Zdarza się, że operacja czyszczenia została wykonana zbyt późno. Wówczas lakier może ulec zniszczeniu, a dodatkowe nieodpowiednie tarcie czy szorowanie może doprowadzić do sytuacji, w której niezbędne będzie wykonanie korekty lakieru. Dlatego nasuwa się tutaj pytanie, czy warto usuwać owady z karoserii samodzielnie?

Najlepszym rozwiązaniem na usunięcie nieestetycznych pozostałości będzie oddanie samochodu na kompleksowy detailing. Na miejscu wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści nie tylko skutecznie i bezinwazyjnie pozbędą się insektów z karoserii przy pomocy dedykowanej chemii i sprawdzonych metod. Zastosują również specjalne powłoki, które zwiększą odporność na mechaniczne uszkodzenia i mocno ograniczą przywieranie brudu, a tym samym ułatwią usuwanie późniejszych nieczystości.

Translate »