Skip to main content

Jak dbać o tapicerkę skórzaną w samochodzie?

Każda skórzana tapicerka posiada warstwę ochronną, która zabezpiecza przed wilgocią, zbyt wysokimi czy niskimi temperaturami i promieniami UV. Znacznie ułatwia także proces pielęgnacji skóry. Każde mycie a przede wszystkim upływ czasu sprawiają, że warstwa ta zanika. Dopuszczenie do jej całkowitego usunięcia prowadzi do powstawania trwałych przebarwień, utraty koloru oraz przecierania się i pękania. Skóra jest materiałem odpornym i trwałym, jednak należy pamiętać o systematycznej pielęgnacji używając do tego odpowiednich środków czyszczących i konserwujących. 

Częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych zależy od stopnia użytkowania danego samochodu. Przy normalnym użytkowaniu wszelkie zabiegi powinno się wykonywać raz na trzy miesiące. Wówczas otrzymać można gwarancję tego, że skórzana tapicerka w samochodzie na długo zachowa swój początkowy stan, kolor i strukturę.

Jak dbać o tapicerkę skórzaną w samochodzie?

Proces pielęgnacji należy zacząć od ustalenia, czy ma się do czynienia ze skórą naturalną czy syntetyczną. Do ich czyszczenia używa się bowiem innych środków pielęgnacyjnych. Po ustaleniu rodzaju materiału oraz dobraniu odpowiednich środków można przejść do właściwej pielęgnacji, która składa się z trzech etapów: odkurzania, czyszczenia i konserwacji. Podczas całego procesu, na każdym z jego etapów należy pamiętać o tym, aby być delikatnym, starannym i dokładnym. 

Chociaż samo dbanie o skórzaną tapicerkę nie jest trudne, warto oddać wnętrze swojego samochodu w ręce specjalistów, którzy zastosują nie tylko odpowiednie środki czy akcesoria, lecz przede wszystkim wykonają czyszczenie dokładnie, dzięki zastosowaniu właściwych technik pielęgnacji i konserwacji. To właśnie w Detailing Crew pracuje doświadczony zespół, który zajmuje się w sposób profesjonalny i staranny kompleksowym detailingiem wnętrz samochodów. 

 

Zapraszamy do kontaktu!

Serdecznie zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą detailingu wnętrz. W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy chęci skorzystania z naszych usług czekamy na kontakt:

  • telefoniczny – 503 024 875
  • przy pomocy formularza kontaktowego
  • bezpośrednio w siedzibie – ul. Szeligowska 26B, Warszawa
Translate »