Skip to main content

Przyciemnianie Szyb – Warszawa

Delikatnie przyciemnione szyby mogą zdecydowanie poprawić wygląd optyczny samochodu. Jest to jednak dosyć sporny temat, z racji uregulowań prawnych, które to źle zinterpretowane mogą prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.

W Polsce możliwość przyciemniania szyb jest ograniczona. Istnieją przepisy prawne, które wnikliwie regulują kwestię przyciemniania szyb w samochodach. 

Paragraf 5. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury mówi, że szyby przednie boczne oraz szyba przednia muszą mieć współczynnik przepustowości światła nie mniejszy niż 70%. Pozostałe szyby można przyciemniać wedle uznania.

Zdecydowanie więcej za, niż przeciw

Szyby przyciemnia się nakładając na nie specjalistyczną folię przyciemniającą. W ten sposób szyba zyskuje dodatkową, lepką od strony tafli powierzchnię. Nieocenioną okazuje się ona podczas wypadków drogowych i stłuczek. Bardzo często pasażerowie i kierowca mogliby wyjść z wypadku bez szwanku, jednak w wyniku uderzenia szyba kruszy się, a drobinki szkła wbijają się w użytkowników samochodów zadając wiele drobnych ran.

Szyby oklejone folią przyciemniającą nie rozbryzgują się tak łatwo, ponieważ folia naklejona na powierzchnię szkła utrzymuje je nawet po jego zniszczeniu.

Przyciemnione szyby szczególnie dobrze sprawdzają się w obecnej sytuacji zmieniającego się powoli klimatu. Coraz więcej ciepłych dni, oraz coraz cieplejsze lata, dają się we znaki. Chociażby poprzez nagrzewające się wnętrze samochodu, czy też przedostawanie się promieni UV. Szczególnie niewskazane, by padały na skórę małych dzieci.

Sznyt i charakter

Należy pamiętać też, że przyciemnianie szyb znacznie poprawia walory estetyczne pojazdu. Ciężko jest wskazać samochód, któremu taki zabieg zaszkodził. Chyba tylko jedynie, gdy zostało to zrobione zwyczajnie słabo i nieprofesjonalnie. 

Warto też pamiętać, że aplikacja folii nie upośledza działania ogrzewania szyb. Zgodnie z zaleceniami niektórych producentów folii prosimy o nieużywanie ogrzewania szyby przez 2 dni od momentu założenia folii.

W Detaling-Crew oferujemy przyciemnianie szyb w stopniu 50% 80% oraz 90%.

Na życzenie klienta zrobimy to jednak tak jak sobie tego życzy, pomimo obostrzeń prawnych w tym temacie.

Oferujemy również między innymi oklejanie samochodu folią ppf oraz  zabezpieczenie lakieru samochodowego poprzez powłokę ceramiczną.

Wpadnij do nas:
ul. Szeligowska 26B, 01-320 Warszawa Bemowo
zapraszamy Zespół Detailing-Crew Warszawa Bemowo.

Odwiedź nas na naszym Facebooku i bądź na bieżąco.

przyciemnianie szyb

Translate »