Skip to main content

Pasty polerskie

Pasty polerskie charakteryzują się bardzo dużą ścieralnością. Nazywa się je pastami mocno tnącymi. Wykorzystywane są najczęściej do usuwania bardzo głębokich zarysowań. Mogą być także stosowane w procesie usuwania szlifu papierów ściernych od P1000 do P2500. Pomagają w pozbyciu się tzw. Skórki pomarańczy oraz poważnych zacieków. Te pasty polerskie stosuje się jednak nie tylko w motoryzacji. Wykorzystywane są również do polerowania mebli, żelkotów a nawet obróbki poliwęglanu. Warto dodać, że są to pasty polerskie, które nie zawierają ani silikonów, ani wosków. Dzięki temu można stosować je w różnorodnych, nowoczesnych lakierniach.

Pasty typu polish

Drugim typem past polerskich są pasty typu polish. Ich główną cechą jest bardzo duże spektrum działania, dlatego są tak chętnie wybierane. Można je wykorzystać do usuwania średnich jak i małych rys na lakierze. Warto dodać, że zapewniają o wiele lepszy połysk, niż pasty mocno ścieralne. Salony detailingowe wykorzystują je także do usuwania zmatowień, które mogą powstawać po wykorzystaniu mocno ścieralnych past polerskich. Te pasty polerskie często nazywa się również pastami typu one step. Podobnie jak pasty mocno ścieralne, te także nie zawierają ani wosków ani sylikonów. Do grupy past typu polish można zaliczyć także pasty „all in one”, czyli „wszystko w jednym”. W przeciwieństwie do wymienionych wyżej past te zawierają woski naturalne, selanty oraz polimery. Pozwala to na dodatkowe zabezpieczenie powłoki lakierniczej przed trudami polskich dróg.

Pasty wykończeniowe

Ostatnim typem past polerskich są pasty do finishu. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się je na samym końcu procesu w celu dodatkowego poprawienia i upiększenia wyglądu. Pasty polerskie usuwają hologramy oraz zapewniają większą głębię, szczególnie w przypadku lakierów metalizowanych.

Wpadnij do nas:
ul. Szeligowska 26B, 01-320 Warszawa Bemowo
zapraszamy Zespół Detailing-Crew Warszawa Bemowo.

Odwiedź nas na naszym Facebooku i bądź na bieżąco.

pasty polerskie

Translate »