Skip to main content

Jak zadbać o auto po zimie?

Kilka dni temu wiosna weszła na dobre. Pokazując nam nawet już kilka promieni słońca i znacznego ciepła. Zresztą, zima nie dała nam zbytnio w kość, ale nasze “perełki”, cacka jednak już troszkę mogły to odczuć. Lakier, felgi, wnętrze, wszystko to delikatnie dostało w kość zatem jak zadbać o auto po zimie ?

Co jest nie tak z zimą?

Zima to przede wszystkim niskie temperatury, a co za tym idzie, wysokie rozprężenia temperatury, w niektórych miejscach na aucie. Wyobraź sobie, wstajesz z samego rana, zimno, aż w palce zachodzi. Patrzysz, a na szybie mróz… Skrobaczka i jedziemy. Wszystkie okna, po uszczelkach, coś tam się omsknie. Trudno, jedziesz do pracy, a przecież już jesteś spóźniony. Stoisz trochę w korku, dojeżdżasz, samochód się rozgrzał i właśnie. Maska z temperatury -5 wchodzi na 40 nawet 50 stopni, do tego nierzadko deszcz. Lakier w tym miejscu, to zaraz za zderzakiem, najbardziej narażone miejsce. Poza tym, tzw. plucha, błoto, sól… Wszystko w pakiecie.

Do sedna

Jeśli zabezpieczyliśmy auto przed zimą, głowę możemy mieć trochę spokojniejszą. Jeśli nie, trudno. W zime i tak staramy się dbać o auto i jego porządek. Na wiosnę jednak wychodzą, tak zwane “kwiatki”. Drobne odpryski na lakierze, rysy na felgach i zabrudzona tapicerka pod nogami. Mówią, że jak się dba, tak się ma. Więc staranność i delikatność to podstawa. Pamiętajmy też, że nie można takich rzeczy robić “pod blokiem”. Wszystkie zanieczyszczenia, smary, oleje, nie mogą wsiąknąć w glebę Powinny zostać odprowadzone do kanalizacji. 

Dalej… nie szorować, ponieważ drobinki zgromadzone na lakierze, zadziałają jak papier ścierny. Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w odpowiednie środki i akcesoriów. Często to połowa sukcesu. Wnętrze. Tu środki to 90% sukcesu. Jednak co do tapicerki, to nie przesadzajmy z ich ilością, gdyż może pojawić się nieprzyjemny zapach

Wpadnij do nas:
ul. Szeligowska 26B, 01-320 Warszawa Bemowo
zapraszamy Zespół Detailing-Crew Warszawa Bemowo.

Odwiedź nas na naszym Facebooku i bądź na bieżąco.

Jak zadbać o auto po zimie?