Skip to main content

Alcantara to już nie tylko auta premium

By wnętrze auta wyglądało przytulnie i schludnie zaczęto stosować materiał charakteryzujący się bardzo drobną strukturą. Alcantara po raz pierwszy została wyprodukowana w Japonii, choć obecnie największy jego import pochodzi z Włoch.

Ale co to takiego…

Dzięki unikalnej, zastrzeżonej technologii alcantara jest awangardowym materiałem o walorach estetycznych, technicznych i sensorycznych, któremu żaden inny materiał nie może dorównać. Produkowana jest w skomplikowanym procesie przemysłowym, a przepis jest nadal chroniony tajemnicą. Powstaje z ultra drobnych, dwadzieścia razy cieńszych od włosa włókien poliestru i poliuretanu. 

Ten pierwszy nadaje wytrzymałości, a poliuretan – miękkości. Alcantara jest elegancka, miękka i wygodna, również trwała, lekka i łatwa do utrzymania w czystości ze znikomą tendencją do blaknięcia. I jeszcze jedna zaleta – przy jej produkcji nie cierpi żadne zwierzę.  Jest też w 100% ekologiczna. Materiał ten jest też wyjątkowo wszechstronny. Grubość alcantary waha się w granicach 0,4mm do max. 1,2mm. 

Tylko autentyk daje pewność produktu

Jest tkaniną oddychającą, ale też hydrofobową i ognioodporną. Takie zalety to zarazem nieskończenie wiele możliwości zastosowania oraz pokrycia dowolnego kształtu lub powierzchni. Alcantara jest zastrzeżonym znakiem towarowym Alcantara® S.p.A., a Fabryka w Nera Montoro we Włoszech to jedyne miejsce na świecie, gdzie produkowana jest alcantara. Oryginalna włoska  posiada Certyfikat Autentyczności (wydawany przez sprzedawcę przy zakupie). Artykuły nie posiadające Certyfikatu Autentyczności to najczęściej podróbki lub tkaniny pochodzące z nieudokumentowanych źródeł.

Z uwagi na to, iż swoim wyglądem przypomina naturalną skórę, została również wykorzystana w tapicerkach samochodowych. Często bywa nazywana imitacją nubuku, czyli skóry szorstkiej szlifowanej od strony lica i jeśli chodzi o czyszczenie to w pierwszej kolejności myślimy o metodach czyszczenia i pielęgnacji tego typu skór. Niestety metody te w stosunku do alcantary będą niewłaściwe, bowiem jest to materiał syntetyczny i wymaga stosowania środków i procedur właściwych dla tapicerek materiałowych. 

Jeśli więc nie czujesz się na siłach, by to zrobić skontaktuj się z nami. Zajmiemy się tym jak profesjonaliści. 🙂

Wpadnij do nas:
ul. Szeligowska 26B, 01-320 Warszawa Bemowo
zapraszamy Zespół Detailing-Crew Warszawa Bemowo.

Odwiedź nas na naszym Facebooku i bądź na bieżąco.

Alcantara to już nie tylko auta premium

Translate »