Skip to main content

Jak zabezpieczyć auto przed zimą?

Zima daje się we znaki wszystkim, także samochodom. Wilgoć, niskie temperatury oraz środki chemiczne stosowane do posypywania dróg mają destrukcyjny wpływ na podwozie i nadwozie Twojego samochodu, na elementach którego jeszcze przed zejściem ostatnich śniegów może się pojawić korozja. Żeby temu zapobiec specjaliści polecają odpowiednie zabezpieczenie samochodu przed zimą. Na czym polega? Jakie przynosi korzyści? Czy warto zabezpieczać samochody używane?

Ochrona podwozia

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli samochodów. Jest to zabieg wymagający, ale jak przekonują specjaliści wart zaangażowania i ceny. Ochronę podwozia zaczyna się od usunięcia warstwy powłoki bitumicznej, rdzy oraz zabrudzeń. To bardzo ważne, gdyż od starannego i skutecznego usunięcia wszystkich zanieczyszczeń zależy skuteczność aplikowanej powłoki antykorozyjnej.

Warstwę ochronną nanosi się na podwozie przy pomocy pistoletu pneumatycznego. Jest to bitumiczny środek zabezpieczający, którego zadaniem jest ochrona poszczególnych części podwozia przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, niskich temperatur, chemii drogowej oraz innych czynników, które mogą się przyczynić do przedwczesnej degradacji pojazdu.

Ochrona nadwozia

Przed zimą równie ważna jak ochrona podwozia jest ochrona nadwozia. Nadwozie możemy zabezpieczyć woskiem. Najłatwiejszy w aplikacji jest szampon z dodatkiem wosku, którym możemy umyć samochód jednocześnie pozostawiając na lakierze cienką warstwę ochronną. Jeśli jednak zależy nam na bardziej skuteczniej ochronie warto sięgnąć po twardy wosk, który nakłada się w postaci gęstej pasty lub kremu po umyciu samochodu. Uzyskana w ten sposób warstwa ochronna jest grubsza i utrzymuje się na karoserii znacznie dłużej – w zależności do wybranego preparatu nawet od jednego do trzech miesięcy.

Ochrona uszczelek

Przygotowując samochód do zimy warto zadbać także o uszczelki, które mogą tracić elastyczność na mrozie. Dodatkowo gromadząca się w nich i zamarzająca woda utrudnia otwieranie drzwi. Smarując uszczelki odpowiednimi preparatami wazelinowymi chronimy je przed szkodliwym oddziaływaniem ujemnych temperatur, jednocześnie ułatwiając sobie otwieranie drzwi pojazdu niezależnie od tego, jak niska temperatura panuje na zewnątrz.

 

Wpadnij do nas:
ul. Szeligowska 26B, 01-320 Warszawa Bemowo
zapraszamy Zespół Detailing-Crew Warszawa Bemowo.

Odwiedź nas na naszym Facebooku i bądź na bieżąco.

Translate »