Skip to main content

Widoczne na lakierze ślady po twardej wodzie sprawiają, że samochód po umyciu nie prezentuje się najlepiej. Zwłaszcza ciemna karoseria wygląda na niedomytą i niedoczyszczoną. Jak rozwiązać ten problem?

Osuszając auto po umyciu skutecznie rozwiązujemy problem zacieków i śladów po twardej wodzie. Dzięki temu karoseria jest naprawdę czysta i świetnie się prezentuje. Jak prawidłowo osuszyć auto? Można w tym celu skorzystać z tradycyjnej metody lub zastosować hydro wosk. W poniższym artykule podpowiemy jak osuszyć auto po umyciu z zastosowaniem hydro wosku i bez niego.

Jak zachowuje się woda na karoserii?

Dla wielu kierowców ostatnim etapem mycia samochodu jest spłukanie karoserii czystą wodą. Zabieg ten ma na celu oczyszczenie pojazdu z resztek detergentów i zanieczyszczeń. Niestety, po spłukaniu końcowym woda nie ścieka z pojazdu samoczynnie, co prowadzi do efektu nierównego jej wysychania i pojawiania się na lakierze nieestetycznych plam i zacieków. Dlatego niezbędne jest osuszenie karoserii lub zastosowanie preparatu, który wypłynie na „zachowanie” wody i ułatwi jej spływanie.

Osuszanie ręczne

Ręczne osuszanie karoserii wymaga zastosowania ściągaczki do wody oraz irchy naturalnej lub szmatki z mikrofibry. Każdorazowo przed przystąpieniem do ściągania wody z lakieru należy się upewnić, że na naszych narzędziach nie ma drobin piasku lub innych ostrych zanieczyszczeń, które mogłyby zarysować lakier. Najpierw wodę ściągamy przy pomocy ściągaczki. To znacząco przyspiesza proces osuszania i zwiększa jego efektywność. Następnie resztki cieczy wycieramy do sucha wybraną szmatką. Alternatywą dla tego zabiegu jest aplikacja preparatu u nazwie hydro wosk.

Osuszanie z hydro woskiem

Rynek chemii samochodowej rozwija się bardzo dynamicznie. To wpływa na znaczącą o poprawę jakości preparatów, które jeszcze do nie dawna były tylko dobre i pojawiania się nowych formuł o rewolucyjnym działaniu. Hydro woski samochodowe to środki dedykowane do mieszania z wodą i aplikacji bezpośrednio na mokrą karoserię. Znajdziesz je w ofercie wielu producentów chemii samochodowej, a coraz częściej także w ofercie myjni bezdotykowych.

Jeśli nie korzystasz z myjni i samochód myjesz na własnym podwórku podczas wyboru hydro wosku warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie do jego aplikacji. W tym celu możesz użyć zwykłego rozpylacza ogrodowego (upewnij się że urządzenie jest czyste i nie znajdują się w nim resztki środka do ochrony roślin lub innej substancji, która mogłaby wpłynąć niekorzystnie na stan lakieru) lub specjalnego rozpylacza do chemii samochodowej.

Aplikacja hydro wosku

Wosk aplikuje się bezpośrednio na mokry samochód. Samochód opryskujemy zaczynając od dachu i kierując się w dół bryły auta. Bardzo ważnym jest, aby w tym procesie nie pominąć żadnego elementu karoserii. Wtedy wosk spełni swoje zadanie, a lakier w każdym miejscu będzie się prezentować równie dobrze.

Prawidłowa aplikacja hydro wosku nie tylko ułatwia odprowadzenie wody z karoserii pojazdu, ale jednocześnie pozostawia na niej cienką warstwę preparatu. Dzięki temu lakier samochodu jest nabłyszczony i doskonale się prezentuje bez konieczności ręcznego polerowania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą polerowanie lakieru samochodowego Warszawa!

Translate »