Skip to main content

Dbanie o samochód w domu

Samodzielne dbanie o samochód w domu nie jest czynnością nie wymagającą i łatwą. Po to, by auto prezentowało się znakomicie, ale też dostarczało komfortu i miłych wrażeń estetycznych wewnątrz kokpitu, nierzadko musimy mu poświęcić czas przynajmniej raz w tygodniu. Z myślą o tym, wielu producentów kosmetyków do auto detailingu produkuje preparaty, które mają uprzyjemnić nam dbanie o auto. Czy też skrócić czas potrzebny do jego pielęgnacji. Tworzone są więc środki myjące i konserwujące, które działają bardzo szybko. Producenci starają się by były, bardzo skuteczne. Czego doskonałym przykładem jest aktywna piana nakładana na lakier samochodu zaledwie na kilka minut. Stosujemy ją w myciu bezdotykowym, czyli absolutnie nie męczącym.

Kosmetyki w Auto Detailingu do różnych zadań

Zatem do podstawowych cech kosmetyków stosowanych w auto detailingu należą: wysoka skuteczność oraz, co jest ściśle związane z pierwszą zaletą – szybkość działania, trudno bowiem wyobrazić sobie inne połączenie przy chęci szybkiego umycia brudnej powierzchni środkiem, który nie działa błyskawicznie. Tym samym kosmetyki auto detailingu uznać można za bardzo skuteczne i oszczędzają nasz czas. Znacząco ułatwia to samodzielne dbanie o samochód. Natomiast wśród ich grup wyróżnia się środki do mycia samochodu na zewnątrz i wewnątrz. W tym artykule nie będziemy jednak ich dzielić w ten sposób.

Środki chemiczne do zabezpieczania

Zaprezentujemy grupy ze względu na ich przeznaczenie, i tak wyróżniamy środki

  • myjące – prym wiedzie tu aktywna piana do mycia zewnętrznego, bardzo szybko usuwa większość zaschniętych. Praktycznie z zabrudzeń ze wszystkich powierzchni samochodu, łącznie z kołami, a nawet silnikiem. Ponadto w handlu dostępne są: szampony myjące (również do tapicerki), preparaty alkoholowe, środki łączące funkcję mycia i polerowania oraz zabezpieczania karoserii czy kokpitu (przed brudem, UV, deszczem itp.), pianki czyszczące. W grupie tej wyróżnia się również płyn do spryskiwaczy oraz odmrażacze.
  • nabłyszczające – stosowane na wszystkich twardych powierzchniach, od lakieru i deski rozdzielczej po drobne elementy zewnętrznego i wewnętrznego wykończenia, jak np. chromowane czy carbonowe.
  • konserwujące – głównie wszelkiego typu woski do stosowania na zewnątrz i wewnątrz, chroniące przede wszystkim przed nowymi zabrudzeniami, promieniowaniem UV i substancjami organicznymi.
  • redukujące mankamenty – bardzo istotne kosmetyki w auto detailingu, który w profesjonalnych stacjach zawsze zmierza do renowacji samochodu. Dzięki tym preparatom możliwe jest ukrycie niewielkich niedoskonałości, np.: zarysowań na lakierze czy desce rozdzielczej i innych elementach, redukcja odbarwień, likwidacja trudno usuwalnych plam.
  • odświeżające – stosowanie głownie w kokpicie, przywracające mu świeżość i czystość.

KOSMETYKI + AUTO DETAILING = AUTO JAK Z SALONU

Wobec istniejących na rynku kosmetyków do auto detailingu z łatwością można wywnioskować. Te do mycia zewnętrznego w postaci aktywnej piany w najmniejszym stopniu są uciążliwe i wymagające. Nanosimy ją na samochód, czekamy aż się uaktywni, a następnie spłukujemy.
W przypadku dbania o kokpit musimy włożyć w pielęgnację nieco więcej wysiłku. Pranie, wycieranie i ręczne polerowanie są w tym wypadku nieodzowne. Nowoczesne preparaty znacząco jednak w tym pomagają. Ich skuteczność sprawia, że większości czynności nie trzeba powtarzać, a odnowione dzięki nim wnętrze nosi wysokie walory estetyczne.
Nie ma wątpliwości, że kosmetyki stosowane w auto detailingu są bardzo skuteczne i niezwykle szybko działają. Warto więc rozważyć ich stosowanie chociażby zamiennie ze środkami tradycyjnymi.
Jeśli jednak chcesz, by o Twój samochód zadbał profesjonalista, skontaktuj się z nami.

Wpadnij do nas:
ul. Szeligowska 26B, 01-320 Warszawa Bemowo
zapraszamy Zespół Detailing-Crew Warszawa Bemowo.

Odwiedź nas na naszym Facebooku i bądź na bieżąco.

Dbanie o samochód w domu

Translate »