Skip to main content

Auto Detailing wnętrza

Wnętrze samochodu to jedna z najważniejszych sfer naszego pojazdu. To w niej przebywamy, podróżujemy, czasami nawet mieszkamy. Wymaga więc ona odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki zastosowaniu właściwych środków, akcesoriów, oraz technik czyszczenia i konserwacji, wnętrze samochodu nie tylko może odzyskać dawny blask, ale także może przetrwać kolejne lata w świetnej kondycji i nadal służyć właścicielowi, zachowując piękny wygląd. 

 

Auto Detailing wnętrza krok po kroku

Pierwszym krokiem w pielęgnacji wnętrza będzie dokładne odkurzenie kokpitu, części dla pasażerów, bagażnika, oraz każdego miejsca wewnątrz pojazdu. W tym celu najlepiej skorzystać z odkurzacza z długą, wąską końcówką, gdyż pomoże on w zebraniu wszystkich zanieczyszczeń z każdego zakamarka tapicerki.

Czego użyć?

W celu usunięcia każdego zanieczyszczenia, należy wyciągnąć z samochodu dywaniki. Pozostawiając odsłonięty dywan. Podczas odkurzania należy w miarę możliwości przesuwać fotele i kanapę i odsłaniać każdy zakamarek. Może magazynować się brud. Podczas czyszczenia dywanu podłogowego warto kilkakrotnie odkurzyć go poruszając ssawką w ruchu krzyżowym. Pozwoli to na wyciągnięcie kurzu i zanieczyszczeń zagnieżdżonych w strukturze. Warto także pamiętać aby w miarę możliwości, podczas odkurzania nie rysować ssawką plastików. Dobrym dodatkiem będzie także latarka, dzięki której doświetlimy nawet najbardziej niedostępne zakamarki.

Po odkurzeniu samochodu możemy przystąpić do czyszczenia elementów tapicerki. W tym wypadku potrzebować będziemy szczoteczki detailingowej. Dodatkowo też miękkiej mikrofibry, oraz odpowiedniej chemii samochodowej. Co kryje się pod terminem „odpowiedniej chemii”? Każdy materiał ma inną podatność na działanie chemii. Każdy jest inaczej czyszczony i konserwowany. Warto więc zapoznać się z gamą dostępnych produktów, oraz technik czyszczenia różnych materiałów, zanim przejdziemy do samego procesu czyszczenia.

Co dalej?

W przypadku plastików i powierzchni z tworzyw sztucznych, czyszczenie jest dość prostą czynnością. Wymaganymi akcesoriami są tu standardowo szczoteczka detailingowa, oraz mikrofibra. W Przypadku chemii, możemy sięgnąć po dowolny środek typu APC (All Purpose Cleaner). Według zaleceń producenta, rozcieńczamy środek do naszych potrzeb, po czym przystępujemy do czyszczenia. Spryskujemy czyszczoną powierzchnię preparatem, a następnie delikatnie czyścimy ją szczoteczką, wykonując koliste ruchy i nie dociskając jej mocno do powierzchni materiału. Na końcu usuwamy naddatki preparatu wycierając go mikrofibrą. 

Przy odpowiednim rozcieńczeniu, środki APC możemy stosować na praktycznie każdej powierzchni. Po oczyszczeniu tworzyw sztucznych możemy je zaimpregnować np. za pomocą dressingu do tworzyw. Pogłębi on ciemny kolor plastiku, nada mu eleganckie wykończenie w połysku, lub satynie. Uodporni to również powierzchnie plastikowe na osadzanie kurzu, czy działanie promieni UV. Dressing aplikujemy za pomocą aplikatora gąbkowego, a jego naddatki usuwamy za pomocą pędzelka i mikrofibry. Warto pamiętać, aby ostrożnie rozprowadzać środek po powierzchni plastiku. Nie należy nakładać go np. na ekran radia, czy komputera pokładowego, gdyż może być ciężki do usunięcia ze względu na swoją konsystencję.

Na koniec…

Podsufitkę i pasy bezpieczeństwa czyścimy w podobny sposób, jak tapicerkę skórzaną, jednak należy bardzo ostrożnie podchodzić do nawilżania podsufitki, gdyż jej zawilgnięcie może sprawić, że się rozklei, lub opadnie. W celu uniknięcia takiego zajścia, warto delikatnie nawilżyć gąbeczkę, lub szczotkę preparatem pre-spray i wcierać go w strukturę materiału bez nawilżania jego wnętrza.

Warto również oczyścić wszelkie powierzchnie szklane, oraz ekrany wewnątrz samochodu. W tym celu wystarczy skorzystać z mikrofibry o strukturze waflowej. Następnie środka czyszczącego do powierzchni szklanych. Usuwamy wilgotną mikrofibrą większość wstępnych zabrudzeń, a następnie doczyszczamy powierzchnię szklaną za pomocą środka do szyb i mikrofibry waflowej.

Powyższe czynności to podstawa podczas detailingu wnętrza, jednak pozwalają na osiągnięcie bardzo zadowalających efektów. Dzięki nim żywotność elementów wnętrza zdecydowanie się wydłuża. My zatem, możemy dłużej cieszyć się pięknym wyglądem wnętrza naszego samochodu.

Wpadnij do nas:
ul. Szeligowska 26B, 01-320 Warszawa Bemowo
zapraszamy Zespół Detailing-Crew Warszawa Bemowo.

Odwiedź nas na naszym Facebooku i bądź na bieżąco.

auto detailing wnętrza

 

Translate »